Wydawnictwo Region
Wyszukiwarka (odnaleziono: 135) nowe wyszukiwanie
Sortuj według:
Ustka
Ryszard SAS Sosnowski
144-stronnicowy album Ustka prezentuje walory tego turystycznego miasta oraz jego najbliższych okolic. Znajdziemy tu m.in. zdjęcia portu, promenady, z wydarzeń kulturalnych, tzw. Starej Ustki czy bunkrów.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
58,50 zł
Choczewo i okolice
Jarosław Ellwart
"Choczewo i okolice" - miniprzewodnik po Gminie Choczewo i okolicach, w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i niemieckim. Opis miejscowości, znakowane szlaki turystyczne, ścieżka przyrodnicza "Szklana Huta", informacje użytkowe.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
5,00 zł
Żuławy rowerem
Karolina Manikowska, Tomasz Wąsik
Przewodnik autorstwa Karoliny Manikowskiej i Tomasza Wąsika. Dokładne opisy kilkunastu tras rowerowych, urozmaiconych zdjęciami i mapkami tras. Jak podkreślają autorzy przewodnika, rower "to urządzenie wprost stworzone do wycieczek po Żuławach z racji ich przyjaznego rowerzystom, płaskiego terenu...". Opisy tras poprzedza wstęp dotyczący charakteru Żuław, budowli i urządzeń hydrotechnicznych, sakralnych budowli itd.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
20,00 zł
Zabytki gminy Żukowo
Jarosław Ellwart
późną wiosną 1212 roku norbertanki przybyły do Żukowa i rozpoczęła się budowa klasztoru. Przypadająca w tym roku 800 rocznica tych wydarzeń jest okazją do świętowania pięknego jubileuszu Żukowa i promowania walorów gminy Żukowo.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
14,00 zł
Życie dzieci - Żëcé dzecy
Janusz Mamelski
"Żëcé dzecy - Życie dzieci" - kaszubskie wierszyki dla dzieci to najnowsza książka Janusza Mamelskiego - zbiór wierszy dla dzieci w językach polskim i kaszubskim. Autorem rysunków jest Kamila Stankiewicz.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
13,00 zł
Bajki Kaszubskie. Bôjczi kaszëbsczé
Janusz Mamelski
Drugie wydanie, w nowej szacie graficznej, popularnych bajek autorstwa Janusza Mamelskiego. Publikacja z 16 wierszowanymi, odwołującymi się do oświeceniowej tradycji bajek Ignacego Krasickiego, utworami dla dzieci. Dobro, zło, uczciwość, pracowitość - regularnym wierszem z morałem, zależnie od woli czytelnika po kaszubsku lub polsku. Wydanie wzbogacono kilkunastoma kolorowymi grafikami autorstwa Józefa Olszynka.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
11,00 zł
Duchy, zjawy i ukryte skarby województwa kujawsko-pomorskiego
Anna Koprowska-Głowacka
Książka Anny Koprowskiej-Głowackiej to zbiór opowieści odwołujących się do podań i legend związanych z różnymi magicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w woj. kujawsko-pomorskim. Mamy tu zatem skarby ukryte w podziemiach, duchy straszące po nocach, zabłąkanych rycerzy i wiele jeszcze innych mrocznych postaci. Całość ilustrowana rysunkami Łukasza Salamona.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
25,00 zł
Słowniczek polsko-kociewski
Maria Roszak
Mowa kociewska wytworzyła się przypuszczalnie w wiekach średnich, gdy w wyniku migracji, na używany język kaszubski nałożyły się wpływy kujawskie i mazowieckie. Choć gwara kociewska zbliżona dziś jest do języka ogólnopolskiego zachowała bogactwo pomorskiego słownictwa i stanowi wyróżnik etniczny oraz podstawę autoidentyfikacji mieszkańców tego pięknego regionu. Słowniczek zawiera podstawowe zwroty, ponad 600 słów, liczebniki oraz Hymn Kociewski.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
5,80 zł
Tabaka. Kaszubskie tabaka i rogarstwo
Roman Drzeżdżon
W książce znajdziemy: podstawowe informacje o tabace, tabaczne receptury, zwyczaje, techniki zażywania tabaki, tabaczny słowniczek oraz informacje o rogarstwie czyli metodzie wyrobu tabakier.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
7,25 zł
Legendy Borów Tucholskich
Roman Apolinary Regliński
Zbiór 54 podań i legend z Borów Tucholskich, opracowany na podstawie niemieckich publikacji z przełomu XIX i XX wieku (6-tomowego wydawnictwa “Legendy Prus Zachodnich”). Jedynie część z nich była dotąd znana polskiemu czytelnikowi. Bajkowe i odwołujące się do wydarzeń historycznych podania pochodzą z szeroko rozumianych Borów Tucholskich (teren obecnych powiatów: chojnickiego, starogardzkiego, świeckiego i tucholskiego).
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
19,00 zł
Bajki i bajeczki. Bôjczi i bôjeczczi
Alojzy Nagel
Zbiór 100 autorskich bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i w okresie wczesnoszkolnym (duże czytelne litery). Oryginalne opowiadania zostały napisane piękną kaszubszczyzną z okolic Wejherowa i Kielna. Tekstowi kaszubskiemu towarzyszy równolegle jego polskie tłumaczenie, co można wykorzystać przy nauce języka kaszubskiego.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
34,00 zł
Kociewie i Bory Tucholskie
Jarosław Ellwart
Kociewie i Bory Tucholskie to serce Pomorza Nadwiślańskiego, piękne ziemie leżące na pograniczu województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Na turystę czekają unikatowe zabytki gotyckiej architektury i sztuki, niepowtarzalne menonickie wsie nad Wisłą i dziewicza przyroda Borów Tucholskich, z rzekami Brdą i Wdą oraz cichymi jeziorami. Nie ma tu tłumów, a spokój i różnorodność atrakcji turystycznych gwarantują udany wypoczynek.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
24,00 zł
Żuławy Gdańskie
Willi Quade
Od wydania oryginału książki dr. Willi Quade minęło 75 lat. Wówczas ukazała się pod tytułem „Das Danziger Werder” w ramach biblioteczki krajoznawczej Państwowego Muzeum Krajowego w Gdańsku (Danziger Staatliches Landesmuseum). Obecne wydanie, które ukazało się po tytułem „Żuławy Gdańskie” to przekład z języka niemieckiego na polski Izabeli Kowalskiej.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
15,00 zł
Zamki ziemi chełmińskiej
Piotr Skurzyński
Drugie, pełnokolorowe i uaktualnione wydanie przewodnika Piotra Skurzyńskiego po zamkach ziemi chełmińskiej. Zawiera opis 18 obiektów, zdjęcia, mapki lokacyjne oraz plany siedzib obronnych. To absolutnie niezbędne wyposażenie turysty udającego się w tamte rejony, a także interesująca lektura dla każdego pasjonata historii.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
12,00 zł
Zamki nad Dolną Wisłą
Piotr Skurzyński
Kolejny w serii zeszytów "Małe vademecum turysty", poświęcony gotyckim zamkom zlokalizowanym nad Dolną Wisłą, od Torunia po Gdańsk i Malbork. Zaprezentowano tu 17 zamków (z tego 14 zachowanych w całości lub jako ruiny). Opisy zawierają zarówno dzieje obiektu jak i prezentację tego co dziś na miejscu jest dostępne dla turysty. Całość uzupełniają zdjęcia (w tym kolorowa wkładka), plany zamków oraz najniezbędniejsze dla turystów informacje użytkowe.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
13,00 zł
Zabory i ziemia chojnicka
Jarosław Ellwart
Ilustrowany przewodnik krajoznawczy po powiecie chojnickim – południowej części Kaszub, zwanej Zaborami, oraz terenach dawnej Kosznajderii, niemieckiej enklawy rozciągającej się na południu historycznego Pomorza Gdańskiego. Szczegółowe informacje użytkowe (z opisami obiektów noclegowych, gastronomicznych i rekreacyjnych), krótkie felietony na temat przyrody i historii tych ziem, encyklopedyczna prezentacja blisko 80 miejscowości oraz opisy tras wycieczkowych.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
21,00 zł
Wał Pomorski
Dariusz Piasek, Jarosław Ellwart
Trzecie wydanie przewodnika szczegółowo opisującego najciekawsze fragmenty prawie trzystukilometrowej granicznej linii obronnej zbudowanej przez Niemców w latach 30 XX w., której ruiny znajdują się dzisiaj w całości na terenie Polski. Cały Wał Pomorski składał się z ponad 800 różnych dzieł obronnych, w większości wysadzonych w powietrze po zdobyciu ich przez oddziały radzieckie i polskie w lutym/marcu 1945 r.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
19,00 zł
Tradycyjna kuchnia kaszubska
Jarosław Ellwart
Eleganckie wydanie kaszubskich przepisów kulinarnych, w twardej oprawie z wygodną tasiemką do zaznaczania stron.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
18,00 zł
Sulęczyno i okolice
Jarosław Ellwart
Kolorowy, ilustrowany miniprzewodnik dla aktywnych poświęcony gminie Sulęczyno, wraz z opisami szlaków turystycznych. Z myślą o korzystających, zastosowano spiralny grzbiet, ułatwiający dostęp do zawartych informacji.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
7,00 zł
Słowniczek polsko-kaszubski
Grzegorz J. Schramke, Roman Drzeżdżon
Niewielki słowniczek polsko-kaszubski, opracowany zgodnie ze współcześnie obowiązującymi zasadami pisowni kaszubskiej, zawierający około 700 słów oraz podstawowe zwroty w jęz. kaszubskim. Będący z założenia swoistą ciekawostką - pamiątką z Kaszub adresowaną do turystów, słowniczek zrobił furorę także wśród samych Kaszubów, chcących „zobaczyć jak się coś pisze” lub „czy to się tak samo mówi jak u nich”. Dodatkowo zawiera miary czasu, barwy, liczebniki oraz podstawowe zwroty.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
4,00 zł
Pomorski szlak cystersów
Janusz Leszek Jurkiewicz
Nowe wydanie znanego już przewodnika. Bogato ilustrowany przewodnik po 20 urokliwych i tajemniczych miejsc rozrzuconych na całym Pomorzu – od nadodrzańskiej Cedyni, przez nowomarchijski Bierzwnik, nadmorskie Bukowo i Żarnowiec, malowniczy Pelplin i Koronowo, do nadwiślańskich Chełmna i Torunia. 20 miejsc na których swe piętno odcisnęli cystersi, których wkład w rozwój średniowiecznego Pomorza jest znacznie większy niż powszechnie się sądzi.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
27,00 zł
Polsko-kaszubski słownik nazw miejscowych i fizjograficznych
Andrzej Chludziński
Słownik zawierający ponad 2100 kaszubskich nazw miejscowych i fizjograficznych. Opracował go zespół naukowców Uniwersytetu Gdańskiego (Edward Breza, Marek Cybulski, Jerzy Treder, Róża Wosiak-Śliwa). Recenzji słownika dokonała prof. Jadwiga Zieniukowa z Warszawy a redakcyjnie materiał przygotował do druku Andrzej Chludziński. Słownik ten stanowi próbę normalizacji kaszubskiego nazewnictwa miejscowego.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
18,00 zł
Od Adwentu do Adwentu. Doroczne obrzędy i zwyczaje w Borach
Maria Ollick
Książka ta zawiera treści, w których zaznacza się wielość wpływów kulturowych, splatają się w nich elementy wiary chrześcijańskiej, spuścizna dawnego życia religijnego ludów zamieszkujących Pomorze i ludowości, które przenikając się wzajemnie w ciągu roku liturgicznego i obrzędowego, trwały tak przez wieki w wielkiej harmonii.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
20,00 zł
Kaszubi z Pomorza
Nicole Dołowy
Jest to pierwsza książka całościowo przedstawiająca tematykę Kaszubów, ich historię, kulturę, miejsca we współczesnym świecie, a także obyczaje. Autorką jest doktor etnograf z Uniwersytetu Warszawskiego, która w przystępny sposób prowadzi rozważania nad tożsamością ludzi zamieszkujących teren Kaszub.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
19,99 zł
Czwarte miejsce przy stole
Horst Mönnich
W 1962 roku Mönnich napisał słuchowisko radiowe *"Der vierte Platz"* - w dwa lata później na jego podstawie zrealizowano widowisko teatralne. W latach 60-tych obie formy cieszyły się w Niemczech wielką popularnością. Wydanie książkowe doczekało się ośmiu wznowień, a słuchowisko radiowe otrzymało w 1967 roku Wielką Nagrodę Reuthera. Polskiemu czytelnikowi prezentujemy tłumaczenie tego dzieła pt.: Czwarte miejsce przy stole.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
24,00 zł
Bursztynowy skarb. Legendy z serca Kaszub
Janusz Mamelski
Niniejszy zbiór podań zabiera utwory dobrane według kryterium geograficznego - wszystkie dotyczą miejscowości powiatu kartuskiego, aspirującego do miana serca Kaszub. Wykorzystano w nim motywy znane kaszubskiej społeczności. Zamiarem autora było opowiedzieć je w sposób bliższy współczesnemu czytelnikowi i ukazać świat ludzkich przeżyć.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
21,00 zł
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Towar dnia
30,00 zł
Producent upominków
Subskrypcja
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?
Wpisz swój adres e-mail!Język
Polskienglish
Współpracujemy
ASPA Księgarnia Artystyczna