Promocja! Zatoka gdańska 1945. Dokumentacja dramatu :: 25,00 zł ::.
Wydawnictwo Region
Wyszukiwarka (odnaleziono: 150) nowe wyszukiwanie
Sortuj według:
Mapa powiat kościerski
Mapa turystyczna 1:100 000 obejmująca teren powiatu kościerskiego. Zawiera plany Kościerzyny, Dziemian, Wiela, kalwarii wielewskiej oraz Kaszubskiego Parku Etnograficznego (skansenu) we Wdzydzach Kiszewskich. Dodatkowo podstawowe informacje użytkowe i krajoznawcze wraz ze zdjęciami. Wersja polsko-niemiecka.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
4,99 zł
Mapa powiat kartuski
Mapa turystyczna Szwajcarii Kaszubskiej w skali 1:100 000, zawiera plany Kartuz, Żukowa, Sulęczyna i Chmielna, krótki opis krajoznawczy oraz informacje użytkowe (pełna baza noclegowa i gastronomiczna). Wersja polsko-niemiecko-angielska.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
4,50 zł
Mapa powiat chełmiński
Mapa turystyczna 1:75 000 zawiera dodatkowo plan miasta Chełmna oraz wykaz informacji użytkowych (baza noclegowa, gastronomiczna). Wersja polsko-angielska.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
5,30 zł
Wojciech Kiedrowski. W hołdzie Wielkiemu Kaszubie
Andrzej Busler (red.)
Książka pro memoria, poświęcona nestorowi kaszubskich wydawców Wojciechowi Kiedrowskiemu. Redaktor publikacji Andrzej Busler zebrał najważniejsze artykuły, wspomnienia i listy powstałe po śmierci założyciela Oficyny Czec.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
31,50 zł
Legendy Pomorza Szczecińskiego
Janusz Leszek Jurkiewicz
Obszerny zbiór podań i legend z terenu dawnego woj. szczecińskiego (zachodnia część obecnego woj. zachodniopomorskiego), opracowany na podstawie wątków zaczerpniętych z niemieckich i polskich publikacji. Legendy... są zbiorem niezwykle bogatym tematycznie i w większości powiązane są z konkretnymi miejscami, wydarzeniami lub postaciami historycznymi. Całość ilustrowana jest grafikami Darii Selki Bona.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
26,00 zł
Ballada o rycerzu Krzyża
Kazimierz Trybulski
Opowieść o życiu pewnego zwykłego Krzyżaka, dla którego wstąpienie do Zakonu było marzeniem życia. Wyobrażenie autora na temat życia przeciętnych braci-rycerzy. Dzięki lekturze tej książki można poznać obyczaje krzyżackie, filozofię życia zakonników i motywy ich postępowania. Całość ilustrowana.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
25,00 zł
19,00 zł
Auf Bismarcks Spuren in Hinterpommern
Jarosław Ellwart, Peter Loew
Niemiecka wersja vademecum historyczno-turystycznego „Śladami Bismarcka po Pomorzu”. Zawiera opis związków Bismarcka z Pomorzem, słownik krajoznawczy i propozycję 8 tras wycieczkowych. Całość uzupełniają archiwalne, XIX-wieczne zdjęcia i litografie, a część turystyczną dodatkowo współczesne zdjęcia, mapy tras i plany miast.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
21,00 zł
Kòmpùtrowé krôsniã pòwiôstczi i wiérztczi dlô dzôtków
Roman Drzeżdżon
"Komputrowé krôsnia – powiôstczi i wiérztczi dlô dzôtków" - niewielka książeczka skierowana do młodych czytelników. Autor zawarł swoje teksty – opowiastki i wiersze – drukowane w "Najô uczba" – dodatku edukacyjnym miesięcznika „Pomerania", prezentowanych w latach 2006-2008. Wszystkie teksty przedstawiono w języku kaszubskim.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
11,40 zł
Słupsk i okolice
Hubert Bierndgarski
"Słupsk i okolice" - miniprzewodnik, zabytki, muzea, galerie, informacje użytkowe.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
7,99 zł
Powiat sępoleński
Jarosław Ellwart
Miniprzewodnik opisujący atrakcje turystyczne powiatu sępoleńskiego, ze szczególnym naciskiem na aktywne metody spędzania czasu. Wydanie kolorowe, oprawa spiralna. Powiat sępoleński zawiera również przydatne informacje użytkowe oraz mapki szlaków
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
6,00 zł
Ustka
Ryszard SAS Sosnowski
144-stronnicowy album Ustka prezentuje walory tego turystycznego miasta oraz jego najbliższych okolic. Znajdziemy tu m.in. zdjęcia portu, promenady, z wydarzeń kulturalnych, tzw. Starej Ustki czy bunkrów.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
58,50 zł
Choczewo i okolice
Jarosław Ellwart
"Choczewo i okolice" - miniprzewodnik po Gminie Choczewo i okolicach, w trzech wersjach językowych: polskim, angielskim i niemieckim. Opis miejscowości, znakowane szlaki turystyczne, ścieżka przyrodnicza "Szklana Huta", informacje użytkowe.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
5,00 zł
Zabytki gminy Żukowo
Jarosław Ellwart
późną wiosną 1212 roku norbertanki przybyły do Żukowa i rozpoczęła się budowa klasztoru. Przypadająca w tym roku 800 rocznica tych wydarzeń jest okazją do świętowania pięknego jubileuszu Żukowa i promowania walorów gminy Żukowo.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
14,00 zł
Życie dzieci - Żëcé dzecy
Janusz Mamelski
"Żëcé dzecy - Życie dzieci" - kaszubskie wierszyki dla dzieci to najnowsza książka Janusza Mamelskiego - zbiór wierszy dla dzieci w językach polskim i kaszubskim. Autorem rysunków jest Kamila Stankiewicz.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
13,00 zł
Bajki Kaszubskie. Bôjczi kaszëbsczé
Janusz Mamelski
Drugie wydanie, w nowej szacie graficznej, popularnych bajek autorstwa Janusza Mamelskiego. Publikacja z 16 wierszowanymi, odwołującymi się do oświeceniowej tradycji bajek Ignacego Krasickiego, utworami dla dzieci. Dobro, zło, uczciwość, pracowitość - regularnym wierszem z morałem, zależnie od woli czytelnika po kaszubsku lub polsku. Wydanie wzbogacono kilkunastoma kolorowymi grafikami autorstwa Józefa Olszynka.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
11,00 zł
Duchy, zjawy i ukryte skarby województwa kujawsko-pomorskiego
Anna Koprowska-Głowacka
Książka Anny Koprowskiej-Głowackiej to zbiór opowieści odwołujących się do podań i legend związanych z różnymi magicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w woj. kujawsko-pomorskim. Mamy tu zatem skarby ukryte w podziemiach, duchy straszące po nocach, zabłąkanych rycerzy i wiele jeszcze innych mrocznych postaci. Całość ilustrowana rysunkami Łukasza Salamona.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
25,00 zł
Słowniczek polsko-kociewski
Maria Roszak
Mowa kociewska wytworzyła się przypuszczalnie w wiekach średnich, gdy w wyniku migracji, na używany język kaszubski nałożyły się wpływy kujawskie i mazowieckie. Choć gwara kociewska zbliżona dziś jest do języka ogólnopolskiego zachowała bogactwo pomorskiego słownictwa i stanowi wyróżnik etniczny oraz podstawę autoidentyfikacji mieszkańców tego pięknego regionu. Słowniczek zawiera podstawowe zwroty, ponad 600 słów, liczebniki oraz Hymn Kociewski.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
5,80 zł
Tabaka. Kaszubskie tabaka i rogarstwo
Roman Drzeżdżon
W książce znajdziemy: podstawowe informacje o tabace, tabaczne receptury, zwyczaje, techniki zażywania tabaki, tabaczny słowniczek oraz informacje o rogarstwie czyli metodzie wyrobu tabakier.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
7,25 zł
Legendy Borów Tucholskich
Roman Apolinary Regliński
Zbiór 54 podań i legend z Borów Tucholskich, opracowany na podstawie niemieckich publikacji z przełomu XIX i XX wieku (6-tomowego wydawnictwa “Legendy Prus Zachodnich”). Jedynie część z nich była dotąd znana polskiemu czytelnikowi. Bajkowe i odwołujące się do wydarzeń historycznych podania pochodzą z szeroko rozumianych Borów Tucholskich (teren obecnych powiatów: chojnickiego, starogardzkiego, świeckiego i tucholskiego).
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
19,00 zł
Bajki i bajeczki. Bôjczi i bôjeczczi
Alojzy Nagel
Zbiór 100 autorskich bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i w okresie wczesnoszkolnym (duże czytelne litery). Oryginalne opowiadania zostały napisane piękną kaszubszczyzną z okolic Wejherowa i Kielna. Tekstowi kaszubskiemu towarzyszy równolegle jego polskie tłumaczenie, co można wykorzystać przy nauce języka kaszubskiego.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
34,00 zł
Kociewie i Bory Tucholskie
Jarosław Ellwart
Kociewie i Bory Tucholskie to serce Pomorza Nadwiślańskiego, piękne ziemie leżące na pograniczu województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Na turystę czekają unikatowe zabytki gotyckiej architektury i sztuki, niepowtarzalne menonickie wsie nad Wisłą i dziewicza przyroda Borów Tucholskich, z rzekami Brdą i Wdą oraz cichymi jeziorami. Nie ma tu tłumów, a spokój i różnorodność atrakcji turystycznych gwarantują udany wypoczynek.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
24,00 zł
Żuławy Gdańskie
Willi Quade
Od wydania oryginału książki dr. Willi Quade minęło 75 lat. Wówczas ukazała się pod tytułem „Das Danziger Werder” w ramach biblioteczki krajoznawczej Państwowego Muzeum Krajowego w Gdańsku (Danziger Staatliches Landesmuseum). Obecne wydanie, które ukazało się po tytułem „Żuławy Gdańskie” to przekład z języka niemieckiego na polski Izabeli Kowalskiej.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
15,00 zł
Zemia Rodnô Jana Trepczyka analiza literacko-ideowa
Mariola Pobidyńska
Publikacja jest analizą literacką zawierającą tłumaczenia pieśni pretendującej do miana hymnu kaszubskiego.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
5,99 zł
Zamki ziemi chełmińskiej
Piotr Skurzyński
Drugie, pełnokolorowe i uaktualnione wydanie przewodnika Piotra Skurzyńskiego po zamkach ziemi chełmińskiej. Zawiera opis 18 obiektów, zdjęcia, mapki lokacyjne oraz plany siedzib obronnych. To absolutnie niezbędne wyposażenie turysty udającego się w tamte rejony, a także interesująca lektura dla każdego pasjonata historii.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
12,00 zł
Zamki nad Dolną Wisłą
Piotr Skurzyński
Kolejny w serii zeszytów "Małe vademecum turysty", poświęcony gotyckim zamkom zlokalizowanym nad Dolną Wisłą, od Torunia po Gdańsk i Malbork. Zaprezentowano tu 17 zamków (z tego 14 zachowanych w całości lub jako ruiny). Opisy zawierają zarówno dzieje obiektu jak i prezentację tego co dziś na miejscu jest dostępne dla turysty. Całość uzupełniają zdjęcia (w tym kolorowa wkładka), plany zamków oraz najniezbędniejsze dla turystów informacje użytkowe.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
13,00 zł
Wał Pomorski
Dariusz Piasek, Jarosław Ellwart
Trzecie wydanie przewodnika szczegółowo opisującego najciekawsze fragmenty prawie trzystukilometrowej granicznej linii obronnej zbudowanej przez Niemców w latach 30 XX w., której ruiny znajdują się dzisiaj w całości na terenie Polski. Cały Wał Pomorski składał się z ponad 800 różnych dzieł obronnych, w większości wysadzonych w powietrze po zdobyciu ich przez oddziały radzieckie i polskie w lutym/marcu 1945 r.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Region
19,00 zł
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Przechowalnia
Brak produktów w przechowalni
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Towar dnia
48,00 zł
Producent upominków
Subskrypcja
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?
Wpisz swój adres e-mail!Język
Polskienglish